Google+ Followers

poniedziałek, 19 maja 2014

wiosna na parapecie

Świat można oglądać oczami nieszczęsnej ofiary kradzieży, 
bądź śmiałka wyruszającego na poszukiwanie skarbu.


W oczach tkwi siła duszy.

Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi, stają się oni w końcu częścią naszego życia. A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie staniemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie, w jaki sposób powinien przeżyć własne życie.
Nie żyje się ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem. Staraj się przeżyć ową chwilę czerpiąc z doświadczeń z przeszłości i marzeń o tym, co ma dopiero nadejść.

To w teraźniejszości drzemie tajemnica. Jeśli szanujesz dzień dzisiejszy, możesz go uczynić lepszym. A kiedy ulepszysz teraźniejszość, wszystko to, co nastąpi po niej, również stanie się lepsze. Zapomnij o przeszłości i przeżyj każdy dzień twego życia ufając troskliwej opiece Boga nad swoimi dziećmi.
Tekst zaczerpnięty z książki Paulo Coelho - Alchemik.
Alchemik otwiera drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasem zapomnieć.

3 komentarze:

 1. trzeba żyć tak żeby móc powiedzieć że żeczywiście się żyło, trzeba żyć tak aby nikt nie powiedział że kogoś skrzywdziliśmy, trzeba żyć tak żeby barć pełną odpowiedzialność za swoje życie i nie wolno żyć cudzym życiem trzeba żyć życiem swoim:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słuszne słowa, a kwiaty masz w domu piękne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tylko jedno życie i powinno być nasz...ale,nie zawsze tak jest.
  Piękna wiosna parapetowa :) Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń